Black Friday je tu a my sme sa rozhodli vás potešiť zľavami na naše grafiky a ponožky Banskej Bystrice.

Od dnešného dňa, piatka 26. novembra do nedele 28. novembra si môžete v našom e-shope innie.sk zakúpiť printy Banskej Bystrice a okolia za jedinečnú cenu 20 € za kus. Za zvýhodnenú cenu 20 € si môžete kúpiť aj darčekový set troch párov ponožiek s tematikou Banskej Bystrice.

Všetky printy a ponožky Banskej Bystrice si môžete kúpiť za zvýhodnenú cenu TU.

O printoch Banskej Bystrice

Limitovaná séria grafík Banskej Bystrice zachytáva dominanty Banskej Bystrice a jej okolia. Vytvorili ich piati slovenskí a českí ilustrátori a vznikli v limitovanom počte 300 kusov.

Grafiky sa tešia veľkej obľube a nezaujali len ľudí žijúcich v Banskej Bystrici, objednávajú si ich dokonca aj zo zahraničia.

Umelecké diela si všimlo aj Múzeum SNP, ktoré si dve z nich (Kalište a Pamätník SNP) zakúpilo a zaradilo do zbierkového fondu, kde budú uložené pre ďalšie generácie.

Pri kúpe originálnych printov však ide aj o podporu dobrej veci a konkrétnych lokalít. Pri kúpe printu Amfiteátra Paľa Bielika podporíte OZ za! Amfiteáter v ich činnosti uskutočňovania letného premietania.

Pri kúpe printu Kaštieľa Radvanských zas poputujú vyzbierané financie na rekonštrukciu kaštieľa. Tú v súčasnosti postupne realizuje Akadémia umení v Banskej Bystrici a to aj za pomoci príspevkov verejnosti pre Občianske združenie Kaštieľ Radvanských.

Print Kaštieľ Radvanských

Výťažok z predaja printu niekdajšej obce Kalište zas poputuje na opravu a ďalšie zveľaďovanie areálu Kališťa, ktoré je trvalou pripomienkou hrôz druhej svetovej vojny. O správu areálu sa stará banskobystrické Múzeum SNP.

Všetky printy a ponožky Banskej Bystrice si môžete kúpiť za zvýhodnenú cenu TU.