Značka Converse vytvorila svoju prvú udržateľnú kolekciu ikonickej obuvi. Renew je novou edíciou vytvorenou z upcyklovaných postpriemyselných materiálov, ktoré mení na použiteľné materiály. Vytvorili zatiaľ ich najudržateľnejšie tenisky s jedinečnou textúrou a farbami inšpirovanými zemou.

Pridať do wishlistu

Converse Renew – symbol novej éry dizajnu Converse – preberá výzvu a hľadá riešenia pre tvorbu produktov pomocou odpadu, ktorý vzniká v továrňach z post-spotrebiteľského a postpriemyselného odpadu. Spája nový prístup k materiálom s novými vynaliezavými  metódami výroby s jedinečným cieľom, ktorým je vyvinúť nové a udržateľnejšie spôsoby výroby ikonických Converse.

Pomocou obnovy projektu Three Ways Converse prehodnotili odpad na základe troch procesov: recyklácie PET, recyklácie textilných látok a bavlnených textilných zmesí. Vďaka týmto recyklovaným materiálom majú doslova tony odpadu šancu žiť druhý život. 

Renew plátno: má rovnaký vzhľad a pocit ako tradičné plátno Converse, avšak s výnimkou, že je vyrobené zo 100% recyklovaného polyesteru, ktorý pochádza z použitých plastových fliaš.

Renew denim: interný upcyklingový proces spoločnosti Converse dopomohol k tomu, že zvyšky džínsového materiálu, ktoré poskytla vintage značka Beyond Retro, ktoré boli pôvodne preradené na odpadové skládky, teraz použili ako plnohodnotný materiál. Converse sa tak vďaka tomuto kroku stal prvým príkladom aj pre iné veľké kapacity v módnom priemysle. Dokázali premeniť jedno-zdrojové odpadové materiály za vylepšené textílie produktov, ako sú Chuck Taylor All Star alebo Chuck 70.

Renew bavlna: pomocou tohto patentovaného procesu, ktorý premieňa odpad z bavlnených plátien, z výrobného procesu kompozitnej 40% recyklovanej bavlny s polyesterom, podporili vznik úplne novej priadze.

Nové Chuck-y sú tak späť s novým podpisom v podobe multifarebnej podrážky z nového štýlového recyklovaného materiálu, známeho ako kráterová pena.

Zistiť viac info o cenách
Zistiť viac info o cenách