Anti-Lego Slippers ukončili utrpenie rodičov, ktoré trvá už 70 rokov. Prišli s úsmevným a mäkkým spôsobom, ako vaše nohy chrániť pred kockovými mínami vašich detí. Hranatá domáca obuv v podobe papúč si vás získa.

Pridať do wishlistu

Lego kocky sú po celom svete známe svojimi edukačnými a kreatívnymi vlastnosťami. Spájajú sa predovšetkým s radosťou mnohých generácií, ktoré strávili dlhé hodiny vytváraním nápaditých kreácií a štruktúr z lega. Ak ste však šliapli na jeden z týchto ostrých kociek, určite ste bolestivo lapali po dychu.

Prechádzanie po Lego kockách bosými nohami je neznesiteľne bolestivá záležitosť, ktorú zákazníci a zákazníčky značky Lego popisujú ako formu mučenia. Spoločnosť Lego sa preto vo Francúzsku v roku 2016 rozhodla, že toto utrpenie ukončí pomocou špeciálnych ochranných papúč. Ak teda vaše neopatrné dieťa náhodou po sebe zanechá nejaké to prekvapenie v podobe zabudnutej kocky, budú vaše nohy chránené vďaka ultra mäkkej vystuženej podrážke. Nestane sa tak nič ani vám, ani kocke.

Nápad v podobe ochrannej domácej obuvi vznikol v spolupráci s francúzskou reklamnou agentúrou Brand Station v roku 2016. Papuče majú veľa vypchávok a boli vytvorené s hranatým dizajnom, aby napodobnili stavebný prvok značky. Navrhli ich v špecifických Lego farbách žltej a červenej, spoločne s logom uprostred.

Smutnou správou však je, že Anti-Lego Slippers bolo vytvorených iba 1500 kusov, ktoré dostali zákaznícki adepti na základe vyplnených vianočných zoznamov na francúzskej webstránke Lego Toys. To, či si je ich možné kúpiť aj dnes, isté nie je. Preto tí z vás, ktorí chcú chrániť svoje nohy pred následkami bolestivých kociek vášho dieťaťa, možno budú musieť nájsť inú alternatívu. Aspoň pokým sa značka nerozhodne pre hromadnú výrobu týchto úsmevných typov chráničov nôh.