Zubná kefka od Caliquo je vyrobená z bioplastu na báze repky olejnej. Kefka je recyklovateľná a udržateľná, vyhodiť ju však nemusíte – vďaka špeciálnemu patentu na nej stačí vymeniť štetiny. Okrem toho Caliquo bojuje aj proti nadbytočnému odpadu z nepotrebných obalov a znižuje karbónové emisie.

Pridať do wishlistu

Zubná kefka od francúzskej spoločnosti Caliquo má na hlavici špeciálny patent, ktorý stlačením uvoľní z kefky štetiny. Podstatou tohto vynálezu je zníženie odpadu, keďže namiesto celej zubnej kefky stačí vymeniť a recyklovať len jej nylónové štetiny.

Telo zubnej kefky je vyrobené z inovatívneho materiálu nazvaného bioplast, ktorý vzniká syntézou organických obnoviteľných materiálov. V prípade zubnej kefky od Caliquo sa na jej výrobu použila repka olejná. Zubná kefka je tak ekologický a udržateľný produkt.

Caliquo zubná kefka je taktiež skoro úplne zero waste produktom. Jediný odpad z kefky tvoria vymeniteľné recyklovateľné štetiny vyrobené z nylónu. Štetiny predstavujú len jednu osminu z celej zubnej kefky a znížia tak odpad o 87 percent. O recykláciu štetín sa stará spoločnosť Terracycle, ktorá spolupracuje s Caliquo.

Nad to všetko je Caliquo balí svoje produkty bez nadbytočných obalov. Caliquo má výrobu vo Francúzsku čím znižuje emisie na distribúciu svojich produktov na rozdiel od väčšiny zubných kefiek, ktoré sú dovážané z Číny.

Zubná kefka Caliquo je udržateľnejšia alternatíva ako zubné kefky vyrobené z bambusu, ktoré obsahujú kov, ktorým sú ku kefke prichytené štetiny. Predáva sa v štyroch farbách: bielej, modrej, tyrkysovej a zelenej. Ku kefkám zakúpite aj náhradné štetiny.

Zistiť viac info o cenách
Zistiť viac info o cenách